Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.díl - Záchrana Kankura

15. 3. 2010

Potom, co se Speciální tým vydal na záchranu Kankura a setkal se na hranicích s Písečným týmem, tak je Meko seznámil s protivníkem, proti kterému stojí, a potom se snažili nalézt Kankura.

Mezitím na místě, kde je vězněn Kankuro, který je hlídán pod přísným dohledem:

„Takže, když už tu jsem, tak mi můžete prozradit, proč jste mě chytli a co máte v plánu!“ vyptává se Kankuro.

„Hm... tak dobře. Jsi tu, protože potřebujeme stejnou krev Kazekageho a ty, jelikož jsi jeho sourozenec, tak bys měl mít stejnou krev. A to z důvodu, že pomocí tebe budeme schopni ovládnout Kazekageho a ten pak bude dělat, co budeme chtít. Pochopitelně, že to zabere několik dní. Ale tvůj bratříček to nepozná a ani nikdo jiný. Potom ovládneme celou Písečnou vesnici a později Zemi Větru. Kazekage pod naším vlivem bude posílat ninji na útoky proti ostatním vesnicím a na světě nastane chaos, toho my využijeme a ovládneme svět!“ odpověděl Kankurovi Souzu a rozchechtal se.

„Tohle vám ale nevyjde! Přijdou mě zachránit a vás zabijou! Ničeho tímhle nedosáhnete, nemůžete provádět to jutsu, když na vás budou zároveň útočit!“ řekl nepochopitelně Kankuro.

„Ale ty si myslíš, že s tímhle nepočítáme? Tví přátelé budou mrtví, než se dostanou dovnitř. Teprve potom začneme rituál, další posily sem nedorazí včas, jelikož teprve cesta sem trvá den a než se to dostane do vesnice, tak to nějaký čas potrvá.“ ujistil Souzu Kankura.

„Pokud-li se nemýlím, tví přátelé by měli každou chvíli dorazit. Všichni na svá místa!“ dodal a rozkázal ninjům, aby se rozmístili kolem úkrytu.

 

Mezitím se záchranný tým rozděloval do týmu po dvou.

„Takže, rozdělíme se do 3 týmů. Nikolayi, ty budeš v týmu s Mekem, budete mít za úkol se držet zpátky a čekat na nejlepší šanci, jak přepadnout Souza. Dále budeš ty, Daisuke, s Bakim, vy se postaráte o ty ostatní ninji. A pak už nezbývá, než abych já byl s tebou Temari, my budeme mít za úkol pomáhat Daiovi s Bakim a zároveň je krýt.“ vysvětlil plán Imidari.

„Je vám to všem jasné?“ zeptal se Imidari.

„Ano.“ odpověděli všichni zároveň. Podíval se Imidari na ně:

„Výborně. Takže všichni se připravte a na svá místa. Nezapomeňte, že život Kankura je v našich rukou!“ oznámil jim Imidari a všichni odešli na svá místa.

 

Po chvíli dal Imidari Daisukemu a Bakimu pokyn, aby šli prozkoumat nepřátelskou oblast. U vchodu do jeskyně na ně čekali kumpáni Souzi.

„Takže přece jen jste přišli, ale stejně to bude zbytečné, my vás jen tak nepustíme. A zároveň si můžeš zavolat i zbytek té tvé partičky!“ uchechtl se jeden z nich.

„Takže je objevil. Budou to asi opravdu zajímaví ninjové.“ pomyslel si Baki. Daisuke se otočil na Bakiho:

„Hele, kryj mě zkusím je nějak oddělat a nebo aspoň zjistit nějaké informace.“požádal Bakiho. Na to Baki:

„Máš to mít, ale pokud budou nějaké potíže, pomůžu ti.“ svolil Daisukemu Baki. Jen co to Baki dořekl „Konoha Senpuu“ vykřikl Dai a začal kopat do všech ninjů zároveň. Do toho zvolal:  „Střely draka země!“ ze země se vytvořily tři střely v podobě dračích hlav a mířily si to proti nepřátelům. V tom jeden: „Živel voda- Vodní stěna“ tímto všechno vykryl a z hlíny se stalo bláto. Daisuke se pousmál.

„Hm...děkuju ti, že si mi to usnadnil. Živel země- Tuhnoucí bahno“ tímto to bahno poslal na nepřátele a obalil je bahnem. „Kai!“ vykřikl Daisuke a bahno se smrštilo a rozdrtilo vše, co ho obklopovalo. V tu chvíli něco zpozoroval Imidari Byakuganem.

„Něco je na tom divného, jejich tok čakry se změnil.“ pomyslel si Imidari. Najednou mu to docvaklo.

„Daii, Baki, dávejte bacha!“ upozornil je Imidari. V tom se za Daisukem objevil jeden a za Bakim druhej ninja a podstrčili jim nůž pod krkem.

„Jak je to možné? Jak to, že jste odtamtud utekli?“ zeptal se s údivem Daisuke. Jeden z ninjů se pousmál:

„Snad sis nemyslel, že nás tímto chytíš? My neskočíme jen tak na něco.“ řekl namyšleně ninja. Potom se před nimi objevil třetí ninja, jenž zahlásil:

„Živel vítr-Stlačená vzduchová koule“ po tomhle z úst vypustil dvě větrné koule, které mířili na Daie a Bakiho. Mezitím ti dva ninjové, stojící za Daisukem a za Bakim zmizeli a objevili se za třetím ninjou. Jen co už byla větrná koule kousek od Baikho a Daisukeho, ozvalo se z dálky: „Obrovské tonádo.“ tímhle Temari odvála větrné koule a tornádo pokračovalo dál na nepřátele. Ti uskočili a za jedním z nich se objevil Imidari.

„Chidori!“ zvolal Imidari a sejmul Chidorim ninju a ten jen padl mrtev k zemi. Nikolay nečekal a přidal se k boji taky.

„Živel oheň-Technika obří dračí hlavy“poslal na nepřítele velkou obří dračí hlavu, která ho rozdrtila a rozpadla na prach.

„A už zbývá jenom jeden.“ prohlásil nadšeně Imidari. V tom se za nimi objevil Meko. „Dovolíte? Tohoto bych si zabil já.“ požádal je Meko. Ti mu odpověděli kladně. Meko se na něj upřímně podíval: ¨

„Tak je to mezi námi. Pěkně tě rozdrtím.“ prohlásil Meko.

„Tanec půlměsíce.“ Meko vytvořil čtyři klony, které zaútočili na toho ninju. Stěží se jim vyhnul, ale nevšiml si posledního, který byl za ním schován a ten ho mečem probodl ze zadu. „Já věděl, že si toho posledního nevšimneš. No... nebudu tě trápit. Letící voda tisíce smrtí“ tímhle vytvořil z vody několik set malých jehliček, které ninju probodali skrz na skrz.

„Tak to bychom měli, teď jen dostat toho Souzu, zachránit Kankura a mise bude splněna.“ zaradoval se Nikolay.

 

Jak vešli dovnitř do jeskyně, uviděli na konci Kankura, který byl v bezvědomí. Temari se za ním bezmyšlenkovitě rozběhla, když v tom jí chytil do pasti Souzu.

„To tě neučili, aby jsi prvně zhodnotila situaci a až potom teprve jsi jednala? Je to základní dovednost ninji! Nechápu ninji jako vy, že projdete mezi mými partnery.“ prohlásil Souzu. „Ty bastarde! Okamžitě ji pusť!“ vykřikl zlostně Nikolay. Souzu se na něj podíval:

„Tak si pro ni pojď, uvidíme, jestli mě přemůžeš.“ na to se Souzu rozřechtal. Nikolay to už déle nevydržel: „Živel vítr- Stlačená vzduchová koule“ potom vypustil z pusy obří vzduchovou kouli na Souzu, ale ten se jí stihl vyhnout.

„Si myslíš, že mě tímhle zabiješ?“ zasmál se Souzu.

„Nikolay, přestaň, tímhle to všechno akorát zhoršíš! Musíme něco vymyslet a ne bezmyšlenkovitě útočit, vidíš jak dopadla Temari!“ upozornil Baki Nika.

„Máš pravdu, tohle nic neřeší.“ uvědomil si Nikolay. Baki se podíval na Imidariho:

„Imidari, prosím tě, zjisti, kde má největší slabinu.“ požádal Imidariho Baki.

„Ano. Byakugan!“zahlásil Imidari a hned pokračoval: „Nevidím tu žádné slabé místo. A navíc ta chakra! Co jsi zač?“ zeptal se otřeseně Imidari Souza. Souzu se podíval na ně:

„Hm...takže nemůžeš nalézt slabé místo, jo?“ rozesmál se Souzu. „To je tím že, nejsem dočista člověk. Býval jsem takový jako vy, ale pak mi Orochimaru slíbil moc a takhle mě přetvořil. Proto chci ovládnout pomocí sourozence Kazekageho a poslat celou vesnici proti němu, za to, jak mě znetvořil! Protože já tohle tělo opravdu nesnáším, kromě té moci jsem nechutnej!“ vykřikl na ně s pravdou. Pak odhodil plášť a ukázal jim celé své tělo. Všichni se na něj nevěřícně podívali.

„Vždyť tohle není možné! Ta chakra se mnohonásobně zvýšila! Dávejte bacha!“ varoval všechny Imidari a začal jim vysvětlovat plán:

„Takže, potřebuji jednoho jako návnadu. Návnada budu já. Vy ostatní si připravíte tu nejsilnější techniku a v jeden čas zaútočíme, poté, co dám vědět.“ dořekl jim Imidari.

„Ne, s tímhle nesouhlasím! Já budu ta návnada. Víš, že jsem bratr Leea a jak jsme spolu trénovali. Jsem daleko rychlejší než ty! Nech mě být návnadou.“ dopověděl Daisuke s rozhořčením.

„Když myslíš, tak běž. Ale prosím tě, nenech se jím zasáhnout.“ pošeptal do ucha Daisukemu Imidari. Daisuke se obrátil na Nikolaye:

„Niku, chci vidět, co ses naučil za bombastickou techniku, kterou ho zničíš. Přece jen ty ho máš zničit, je to tvůj původní úkol.“ povzbudil Nika.

„Neboj se, já ho dostanu a ochráním tě, to nebude žádný problém.“ odpověděl Daisukemu. V té chvíli, co to dořekl, uslyšeli z dálky:

„Živel země-Síla rozštěpení země“ tímhle Souzu rozdělil jeskyni na dvě půlky. Daisuke se podíval na Souzu:

„Hej ty nestvůro, nebo co jsi. Já jsem tvůj protivník!“ vykřikl na Souzu. „Nestvůro, nestvůro, nestvůro...“ opakoval a postupně zesiloval Souzuv hlas.

„Nestvůro? Já ti ukážu nestvůru, zabiju tě a pohltím. Tvá chakra a co umíš bude to všechno moje!“ vykřik na Daie odhodil Temari a potom se na něj rozběhl, mezitím Temari chytil Nik, ale naštěstí se jí nic nestalo.

„Imidari spoléhám na vás!“ řekla mu a ostatním co byli na druhé straně jeskyně.

„Živel země-Kamené ostny“ Souzu vytovřil ze země mnohonásobně několik kamenných ostnů a poslal je směrem na Daie.

„Živel země-Zemní stěna“ tímhle se pokryl Daisuke před ostnama. V tom se za ním objevil Souzu a udeřil do něj vší silou, ale Daisuke se v té rychlosti nestihl ukrýt ani uhnout a byl odražen do kamenné zdi kterou se chránil. Dai si utřel krev z pusy.

„Hej, nemysli si, že si nás tímhle porazil! Teď si na to skočil ty. Já byl pouze návnada jak tě zničit.“ prozradil Souzovi o co se jednalo.

„Živel země-Tuhnucí bahno“ tímhle obalil sebe i Souzu do kola bahnem které za chvíli ztuhlo. „Teď si v pasti za chvíli provedou útok a ty to nepřežiješ.“ odsekl Daisuke.

„Si myslíš, že ty to přežiješ? Si tu se mnou a taky chcípneš anebo víš co, já si tě pojistím. Já tě teďka dodělám sám!“ rozřehtal se Souzu a začal provádět zběsilé a nejsilnější útoky napuštěné chakrou, co mohl. Mezitím všichni ostatní slyšeli jen jak tam Daisuke skučí bolestí „To-to je hrozný musíme něco udělat!“ vykřikl Nikolay.

„Také nic jiného nezbývá. Temari, teď když je Dai pod útokem a taky toho už moc dlouho nevydrží, má oslabené to vězení ve kterém drží sebe i Souza. Proveď ten nejsilnější útok a vy ostatní se připravte provést každý svou techniku, nejsilnější útok na Souza.“oznámil jim Imidari. Nik se podíval na Imidariho vyděšeným pohledem:

„Ale když provedeme útok, tak Dai to schytá taky jelikož je v blízkém dosahu!“ vykřikl Nikolay.

 „Daisuke je výborný ninja. Bude vědět, až zaútočíme, musí to zvládnout. Prostě se nedá nic dělat, tahle naše cesta vede přes tohohle ninju a to i cesta Daie, pokud nedokáže projít dál tak tady tahle cesta pro něj končí. Navíc on tohle chtěl, věděl, že jiná cesta nevede, chtěl se obětovat pro dobro nás všech! Nesmíme zklamat! Jinak tohle udělal Daisuek všechno zbytečně!“ řekl Imidari a díval se směrem k vězení, v němž byl Daisuke.

„Máš pravdu, musíme mu věřit, protože on je skvělý ninja! A taky ho ochráním, použiju tu nejlepší techniku, která, doufám, na něj nedojde!“ pravil Nik.

„Nezklamu tě, Daii! Teď se dívej, jak sem moc zesílil. A až někdy si spolu zabojujeme tak tě přemůžu!“ řekl si pro sebe Nik. Imidari se otočil na Temari:

„Tak teda začnem!“ vykřikl Imidari.

„Živel vítr- Útok bestiální vlnou prudkého větru.“ zahlásila Temari a udělala v díře, kde byli Dai se Souzu díru. Poté šel na věc Nikolay:

„Živel vítr-stlačená vzduchová koule“ zvolil svou techniku Nik.

„Teď tě trefím! A pocítíš bolest, co tě to zasáhne!“ pomyslel si Nikolay a opravdu, Souza to zasáhlo a ten skučel bolestí. Teď se jen čekalo, kdo další zaútočí, podívali se na Imidariho, ten se na něj usmál a najednou se objevil za Souzem, který supěl bolestí.

„Drtič hor“ tímhle poslal ze zadu Imidari do Souza obrovské množství své chakry, které mu uvnitř těla poškodilo, co mohlo.

„Letící voda tisíce smrtí“ ozvalo se zezadu od Meka, jenž vypustil několik set malých ale přece velice ostrých jehel, které prošli vším i tím, čím byl Daisuke částečně chráněn, Imidari sice stihl uskočit, ale nestihl už vzít i Daisukeho. Takže tenhle útok schytal jak Souzu tak i Dai. „Tohle stačí vždyť to Daisuke nemůže přežít! Baki, doraž Souzu nějakým útokem, který nemá velké rozptýlení!“ přikázal Imidari. Nad ležícím a pomalu už umírajícím Souzu se objevil Baki: „Větrné ostří!“ tímhle sejmul Baki Souza do srdce a ten už neměl ani sílu, aby se vůbec zvedl a začal pomalu umírat. Jenom z posledních sil se otočil na Bakiho a zeptal se ho:

„Co bude s Orochimarem? Kdo ho zabije, když ne já? Kdybyste mě nechali žít, tak by umřel Kankuro, jehož bychom obětovali pro ovládnutí Kazekageho, potom Orochimaru a pak dalších pár ninjů při boji s Orochimarem. Byl to geniální plán, ale vy jste to nepochopili. Kdo tedy zabije Orochimara?“ po tomhle vykašlal z pusy velkou část krve.

„Někdo ho zabije, ale ty to nebudeš! Jeho zabití se dá obejít i jinak než zabitím sourozence Kazekageho. Proto jsme to nedopustili! A teď odejdi do pekla, časem ti tam pošlem toho tvýho Orochimara!“ odpověděl Baki.

„To je dobrý vtip. Nikdo ho nezabije kromě...“ ani nestačil doříct větu a Souzovi přestalo být srdce. Baki se otočil na Imidariho:

„Je mrtev. Vypadá to, že věděl, kdo může zabít Orochimara, bohužel to nedořekl.“ oznámil Imidarimu.

„To nevadí, někdo ho stejnak zabije.“ prohlásil Imidari. Podíval se na Daisukeho, který vypadal, jako by měl každou chvilku umřít.

„Niku já vezmu Daie okamžitě do Konohy, ty tam dojdi, není čas abychom se něčím zdržovali.“ rozkázal Nikovi, přiskočil k Dasisukemu a pádil do Konohy co nejrychleji mohl. V koutě jeskyně ležel bezmocný Kankuro.

„Proboha, musíme ihned vzít Kankura do nemocnice, vypadá strašně!“ vykřikl Baki.

„Pomůžu vám.“ obětoval se Meko a popadli Kankura a utíkali s ním do Písečné vesnice. Temari se jen za nimi ohlédla.

„Baki, půjdu se podívat na chuuninskou zkoušku. Pak se vrátím zpět do Písečné.“ vykřikla na utíkajícího Bakiho.

„Ano. Buďte opatrná!“ odpověděl ji Baki a zmizel z dozoru spolu s Mekem a velmi poraněným Kankurem. Temari se usmála na Nika:

„Půjdeme? Přece jen to není blízko do Konohy, že?“ zeptala se Nika. Ten se na ni podíval:

„ Jo, zítra bychom tam mohli dorazit. Mimochodem, tady cestou kudy půjdeme, je perfektní vesnička, kde mají výborné jídlo, tímhle tě zvu a samozřejmě platím.“ usmál se na Temari. „Jsi velmi laskavý. Ano, velmi ráda s tebou půjdu na jídlo.“ a opětovně se znovu na něj usmála. Jen co vyšli tak Nik:

„Víš, že máš krásný úsměv?“ řekl Temari.

„Ty mi lichotíš, Niku, jsi taky pohledný kluk.“ odpověděla Temari. A tak vyšli cestou směrovanou do Konohy a byli velice zvědaví jak dopadli chuuninské zkoušky.

Tímhle končí další mise. Jak asi dopadne Daisuke? Bude zdraví nebo v takové blízké době opustí naše životy ninjů? To vše v příští povídce! Nenechte si ji ujít!!!

 

A jen tak pro zajímavost, tady máte jak vypadal asi Souzu poté co odhalil svou pravou identitu:

 

Napsal: Daisuke Rock

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář